Image alt: Virtuaalne proovimine otse arvuti või telefoni ekraanil annab ettekujutuse, kuidas sinise valguse prillid sulle sobivad. 

Prillide tellimine internetist on kiire ja mugav ning hinnad on sageli palju soodsamad! Kuidas leida kõige sobivamad sinise valguse prillid e-poest?

Vali sobivad prilliraamid

Sinise valguse prille on saadaval laias laastus kaht tüüpi. Valmisprillide puhul on raamidesse on juba paigaldatud sinist valgust blokeerivad prilliklaasid. Teine võimalus on tellida sinise valguse kaitsega null-klaasid oma valitud prilliraamidesse. See tähendab, et sinu uued sinise valguse prillid võivad olla ka näiteks Ray-Ban, Vogue või mõne muu tuntud brändi raamidega.

Leia õige sinise valguse prillide suurus

Kõige lihtsam on leida õige suurus juba olemasolevate, hästi istuvate prillide või päikeseprillide järgi. Otsi sanga siseküljelt üles 3 väikest numbrit, näiteks 56-17-140. Need on vastavalt prilliklaasi laius, ninasilla osa ja sanga pikkus millimeetrites. Kui võrdluseks prille käepärast ei ole, siis virtuaalne prilliproovija aitab standardse pangakaardi suuruse järgi määrata, kuidas vastavad prilliraamid sinu näol välja näevad.

Proovi prilliraame virtuaalselt

Prillide virtuaalne proovimine e-poes otse arvuti või telefoni ekraanil annab ettekujutuse, kui suured on valitud sinise valguse prillid ning kuidas need su näole sobivad. Et virtuaalne prilliproovija arvutamisel ei eksiks, proovi prille heas valguses, veendu, et su näojooned oleks hästi näha ning juuksed ei oleks näo ees.

Vali sobivad sinise valguse prillid näokuju järgi

Prillieksperdid soovitavad näokujule vastandliku kujuga prilliraame, et tuua esile parimad näojooned. Näiteks nurgeliste näojoonte korral on hea valik kontrastsed ovaalsed või ümmargused sinise valguse prillid, mis lisavad näole pehmust. Nurgeliste näojoonte tasakaalustamiseks sobivad ka kassisilma-raamid.

Ümarale näole sobivad jällegi kandilised sinise valguse prillid. Nurgelised ja geomeetrilised raamid tasakaalustavad ümmargust nägu teravusega. Ehk vastandid tõmbuvad!