Turvajuhised noortekohtumisel ja Pühal Missal osalemiseks

 1. Noorte kohtumine paavst Franciscusega algab Tallinna Kaarli kirikus kell 11.50, kuid juba alates kella 10.00-st on kirikus seda kohtumist ettevalmistav osa koos palve ja lauludega. Sissepääs avatakse kell 9.30 ja suletakse kell 11.15. Sissepääsutelk asub Tõnismäe poolse ristmiku ääres kõnniteel, kirikuesisele platsile suunduva sissesõidutee nurgal.
 2. Püha Missa Vabaduse väljakul algab kell 16.30. Sellele eelneb ettevalmistav programm muusikaga (kell 15.00) ja paavst Franciscuse ringsõit väljakul papamobile’ ga (umbes kell 16.00). Sissepääs avatakse kell 14.00. Väljakule on kolm sissepääsu – bussipeatuse ja Kaarli pst parkla vahel ning mõlemal pool Jaani kirikut. Soovitame saabuda kohale aegsasti enne kella 15.30.
 3. Noortekohtumisel ja Pühal Missal saavad osaleda ainult eelnevalt registreerunud inimesed, kes on saanud pileti. Pilet peab olema ka sülelastel.
 4. Pilet on nimeline ja kehtib koos isikut tõendava dokumendiga (ID-kaart või pass). Keegi teine peale piletil märgitud isiku piletit kasutada ei saa. Piletita saabujaid sisse ei lasta!
 5. Pileti võib esitada kontrolliks turvaväravas nii väljaprinditult kui elektrooniliselt nutiseadmest.
 6. Kui Teie pilet kehtib osalemiseks nii noortekohtumisel kui Pühal Missal, palume Teil silmas pidada, et pärast noortekohtumist tuleb sama pilet esitada ka hiljem pääsemiseks Pühale Missale.
 7. Püha Missa piletile on kantud ka Teie sektori tähis. Palume Teil oma sektori leidmiseks järgida Vabaduse väljakul olevaid infotahvleid ja vabatahtlike juhiseid.
 8. Noortekohtumisele ja Pühale Missale ei ole lubatud kaasa võtta: suuri kotte, kohvreid, vihmavarjusid, ohtlikke esemeid, klaastaarat ja terariistu.
 9. Vajadusel palume Vabaduse väljakul kasutada vihmakeepe.
 10. Kadunud laste leidmiseks palume pöörduda politseinike või turvatöötajate poole.
 11. Leitud asjade kohta saab informatsiooni sissepääsutelkides, kuhu tuleb pöörduda ka kadunud asjadest informeerimiseks.
 12. Pildistamine on lubatud, kuid kasutada ei või suuri professionaalseid kaameraid ja statiive, sealhulgas käsistatiive (selfie sticks).
 13. Pühal Missal palume käituda jumalateenistusele sobivalt.

Kohtumiseni 25. septembril!