Välkfoorum “Kuidas paavst Franciscus mõjutab maailma?” Tallinna Ülikoolis

3. septembril kell 11.00 toimub Tallinna Ülikooli Mare maja aatriumis välkfoorum “Kuidas paavst Franciscus mõjutab maailma?”

Kui kirik ja paavst on paljude arvates justkui iganenud katked möödunud aegadest, siis miks soovivad just paavsti audientsi suurriikide juhid, nagu näiteks USA president Trump või Venemaa president Putin?

2011. aastal kõneles Eesti rahvaga Vabaduse väljakul Tiibeti usujuht dalai-laama.  Juba sel sügisel külastab Eestit teine, miljonite inimeste vaimne juht ja hingeline teenäitaja – paavst Franciscus, kes 25. septembril pöördub samuti  Vabaduse väljakul Eesti rahva poole. Kes ta on? Miks ta peab oluliseks keskkonnakaitset ja kõnelemist oma kuulajaskonnaga südamest-südamesse, mitte ei kasuta ettekirjutatud kõnesid? Milline on tema roll tänapäeva maailmas? Kas tal on maailmale midagi uut öelda?

Selleks, et tutvuda ise peagi meie riiki külastava paavst Franciscusega, olete kutsutud osa saama tema näituse avamisest 3. septembril kell 11.00 Tallinna Ülikoolis, Mare maja aatriumis. Avamise puhul võtavad sõna professor Daniele Monticelli ja piiskop Mgr Philippe Jourdan. Näitusele tulnutel avaneb võimalus kuulata skeptilise õppejõu ja Rooma-Katoliku piiskopi arutelu paavsti ja katoliku kiriku rolli üle maailmas ja sealhulgas ka Eestis ning tutvuda meie riiki külastava suurmehe elulooga.

 Üritusel osalemine on tasuta ning kuulama ja vaatama on oodatud kõik!