Toimus paavsti näituse avamine ja raamatute esitlus

Esmaspäeval, 4. juunil toimus Eesti rahvusraamatukogus rändnäituse “Püha Isa paavst Franciscus” avamine ning kahe paavstiga seotud raamatu – paavsti entsüklika “Laudato Si” ja Andrea Tornelli kirjutatud elulooraamatu “Franciscus, paavst uuest maailmast” – esitlus.

Avasõnade järel rõõmustas piiskop Mgr Philippe Jourdan paavst Franciscust tutvustava rändnäituse üle ja meenutas, et püha Johannes Paulus II külaskäigust Eestisse on möödunud 25 aastat. Paavst Franciscus ei tule Eestisse ainult riigivisiidile, vaid kohtuma igaühega meist. Piiskop Jourdan palus, et palvetaksime paavsti ja tema visiidi eest.

Seejärel kirjeldasid rändnäituse korraldajad Fabienne Chmara ja Aili Mittal-Jõgiste näitusemõtte sündi. “Olen prantslanna,” ütles Chmara “ja pärit katoliiklikust perest. Minu jaoks on paavst alati olnud kui vanaisa, kelle mõtteid tasub kuulata ja tähele panna.” “Alguses me lihtsalt rääkisime omavahel,” jätkas Mittal-Jõgiste, “ega me ei teadnud, kuhu see idee välja võib jõuda.” Korraldajad tänasid kõiki näitusele kaasaaitajaid, häid abistajaid on olnud palju.

Valitud katkendeid paavsti entsüklikast “Laudato Si” tutvustasid Indrek Petersoo ja Külli Reinumägi.

Alates 10. juunist on võimalik näitust vaadata Pärnu Eliisabeti kirikus, kus see on avatud 12. juulini.