Paavst kutsub läti kristlasi üles oma usku elavana hoidma

Paavst Franciscus kutsus Riias oikumeenilisel kohtumisel hoidma kristlikku usku ning ühtsust ning hoiatas, et usk ei muutuks meie elus lihtsalt vanaks „muuseumieksponaadiks”.

Paavst Franciscus tunnustas Läti „elava oikumeenia” tuntust, mis oma ühtsuses hoiab erinevates kristlikes kirikutes rikast ja unikaalset identideeti.

Kohtumine leidis aset luterlikus katedraalis, mis paavsti sõnul on olnud koduks sealses linnas elavatele kristlastele: “See on ustav tunnistus kõikidele meie vendadele ja õdedele, kes on kogunenud siia palvetama ja Jumalat ülistama, et hoida üleval lootust katsumustes ja leidmaks julgust seista vastu aegadel, kus valisteb suur ebaõiglus ja kannatus.”

Paavst hoiatas läti kristlasti mitte oma usu identiteeti kaotama. Usk ei tohi muutuda üheks muuseumieksponaadiks, mis meenutab mineviku saavutusi, kuid ei ole enam võimeline südameid liigutama. Evangeelium ütleb meile, et meie usk ei ole mitte varjamiseks, vaid kuulutamiseks. See peab kõlama ühiskonna erinevates sfäärides selliselt, et kõik näeksid selle ilu ning saaksid sellest valgustatud.

Paavst Franciscus rõhutas, et kristlik ühtsus on midagi, mida meie missioon meilt jätkuvalt nõuab. Me elame keerulistel ja rasketel aegadel, kus kristlasi elab nii sunnitult eksiilis kui sureb märtrisurma oma usu eest. Siiski nõuab meie mission, et evangeeliumi muusika kõlaks avalikel väljakutel ning inspireeriks meid elama elu kogu täiuses.